شرایط بازگرداندن کالا

پس از دریافت کالا، خریدار ظرف مدت ۴۸ ساعت پس از دریافت کالا، می‌تواند با هماهنگی با کارشناسان سورباز و رعایت موارد ذکر شده در این بخش و بخش توافق‌نامه کاربری ، کالا را به سورباز بازگرداند و فقط هزینه‌ی ارسال کالا به سورباز را متقبل خواهد شد. توجه داشته باشید که با توجه به ماهیت محصولات، بازگرداندن کالاهایی که معیوب نیستند، فقط برای لباس (به جز مواردی که منع بهداشتی یا احتمال از بین رفتن پلمپ وجود دارد) امکان پذیر است. مشتری موظف است محصول را به آدرسی که توسط کارشناسان سورباز در اختیار او قرار می‌گیرد، ارسال کند. هزینه ارسال و برگشت کالا بر عهده خریدار است.

۱- در صورتی که کارشناسان سورباز معیوب بودن کالا در هنگام ارسال را تایید نمایند، هزینه کالا، ارسال و بازگرداندن آن به مشتری عودت داده می‌شود.

۲- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد، می‌توان با رعایت موارد زیر نسبت به بازگرداند آن اقدام نمود:

 • اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی آن، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 • در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به سورباز بازگردانده شود. و اتیکت روی اجناس به هیچ عنوان نباید کنده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

۳- اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۴۸ ساعت‏، باید انصراف خود را به کارشناسان سورباز اطلاع دهد. در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

۴- اگر سایز پوشاک مناسب نباشد، درخواست تعویض سایز تنها در صورتی پذیرفته می‌شود که کفش یا پوشاک فقط تست شده باشند و در وضعیت اولیه و نو باشند، و روی پوشاک هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد، و برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

۵- محصولات زیر قابلیت بازگرداندن و تعویض ندارند:

 • زیورآلات و اکسسوری ها مانند گوشواره و اکسسوری های مشابه که تماس مستقیم با پوست دارند امکان تعویض ندارند.
 • لباس‌های نوزادی به دلیل مسایل بهداشتی قابل تعویض نمی‌باشند.
 • لباس‌های زیر مانند شورت‌های مردانه، زنانه یا بچه‌گانه، جوراب، ساپورت و جوراب شلواری به دلیل مسایل بهداشتی قابل تعویض یا بازگشت نیستند.
 • اکسسوری‌ها (نظیر کیف، زیورآلات، ساعت و … ) و کالاهای کادویی امکان بازگرداندن و تعویض ندارند.

۶- انواع کفش ها در شرایطی که کفی کفش سالم و تمیزبوده ،خط خوردگی و تا شدگی و از بین رفتن بوی طبیعی کفش اتفاق نیفتاده باشد، قابل تعویض هستند.

۷- پوشیدنیهای پارچه ای که محدودیت بهداشتی جهت تعویض ندارند، در صورت تایید کارشناس و در شرایط نو به معنی عدم باقی ماندن بو، چروک، از بین رفتن خط های تا محصول و نداشتن لکه و همراه با برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات آن ، پذیرفته خواهند شد.

۸- برای ارسال کالای بازگردانده شده به سورباز رعایت نکات زیر الزامی است:

 • لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان سورباز تماس بگیرید.
 • از ارسال کالا بدون هماهنگی با کارشناسان سورباز جداً، خودداری کنید.
 • برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود.
 • برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از بازگشت ۴۸ ساعته را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید).
 • فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. همچنین کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.
 • در صورتی که ساکن شهری به جز شیراز هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به عهده مشتری است و سورباز تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.

۹- کارشناسان سورباز ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تایید شود،کالا پس گرفته خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با کالای دیگری جایگزین کند.

۱۰- لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار سورباز است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد سورباز بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، سورباز تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

۱۱- اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و سورباز در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا -درج شده در فاکتور- به مشتری را می‌پذیرد.

۱۲- پس از دریافت و پذیرش کالا توسط سورباز، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان سورباز، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد.

۱۳- از هنگامی که وضعیت کالا مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

۱۴- ملاک عمل و اقدام، نظر کارشناسان سورباز است.

۱- خدمات معاملاتی و بازرگانی وب سایت سورباز به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول فروشندگان که به عنوان عرضه کننده فعالیت می‌نمایند و بخش دوم خریداران که با استفاده از خدمات سایت سورباز، محصولات عرضه شده را خریداری می‌نمایند. خدمات مدیریت مالی و حسابداری سایت توسط واحد مالی حمایت می‌گردد، تا بتوانیم محیطی امن برای تجارت شما ایجاد نموده و همچنین میزان سود دهی افراد در معاملات را افزایش داده و از حقوق خریدار و فروشنده محافظت نماییم.

۲- سایت سورباز با توجه به نقش خود و بر پایه قوانین سایت، حق تصمیم گیری برای حل اختلاف به وجود آمده را دارا می باشد.

۳- این قوانین شامل فعالیت های غیر قانونی اعضاء نبوده و در صورتی که محصولی برخلاف قوانین و مقررات به فروش برسد، سایت سورباز حق لغو و یا تعلیق هر معامله‌ای را برای خود محفوظ داشته و طبق توافق‌نامه می‌تواند حساب کاربری اشخاص خاطی را مسدود نماید.

۱- کالا به آدرس ثبت شده خریدار در سایت ارسال خواهد شد.

۲- چنانچه در هنگام خرید، آدرس جدیدی قید نشده باشد، آدرسی که خریدار در سایت عنوان نموده، به عنوان محل تحویل در نظر گرفته خواهد شد.

۳- در صورتی که خریدار آدرس اشتباه جهت ارسال کالا اعلام نموده باشد، اگر شرکت حمل کننده به آن آدرس مراجعه ولی موفق به تحویل کالا به خریدار نگردد ، هزینه استرداد کالا بر عهده خریدار بوده و در صورت نیاز به استرداد وجه، این هزینه از وجه پرداختی ایشان کسر خواهد شد.

۱- امضای خریدار بر روی رسید کالا، هنگام تحویل گرفتن آن، به منزله رسید دریافت کالا توسط او تلقی می‌شود.

۲- چنانچه خریدار بر این عقیده باشد که کالای تحویل شده با کالای سفارش داده شده مطابقت ندارد، بلافاصله باید موضوع را از طریق تماس با کارشناسان سورباز مطرح و پیگیری نماید.

۳- مطابقت داشتن ظاهری کالای تحویل گرفته شده با کالای سفارش داده شده به این معنی خواهد بود که از لحاظ ظاهری (با چشم انسان و یا ابزار ساده اندازه گیری) دارای شرایطی مناسب و مشابه همان عکس کالا که درون سایت قرار داده شده، باشد و با مشخصات ذکر شده توسط سایت شامل شکل و شمایل آن، وزن، رنگ، مدل، تعداد و … یکسان باشد.

۴- مطابقت نداشتن رنگ کالا با رنگ تصویر درج شده در صفحه فروش، به معنای تفاوت کامل رنگ می‌باشد و تیرگی و روشنی رنگ به معنای عدم تطابق رنگ نیست. به عنوان مثال چنانچه پیراهن آبی در صفحه فروش ثبت شده باشد اما لباسی که خریدار دریافت کرده است، قرمز است، می‌تواند به دلیل عدم تطابق رنگ شکایت مطرح کند. اما اگر لباس دریافتی خریدار آبی کمرنگ‌تر یا تیره‌تر و یا رنگ‌های مشابه آبی باشد، شکایت وارد نیست. زیرا ممکن است مانیتور و یا دوربین عکاسی مقداری از طیف رنگ را تغییر دهد و رنگ تصویر کالا با رنگ کالا کمی متفاوت باشد و این موضوع توسط سورباز قابل پیگیری نیست.

۵- چنانچه خریدار در زمان دریافت کالا در مکان مورد نظر حضور نداشته و شخص دیگری کالا را تحویل گرفته و رسید تحویل را امضاء کند (چه از طریق دست خط و یا به صورت الکترونیکی که توسط شرکت حمل کالا اعلام می شود) به منزله تحویل گرفتن کالا توسط خریدار تلقی خواهد شد.